• netpaktemizlikhizmetleri@gmail.com

Anasayfa / İstanbul

Zeytinburnu Temizlik

Zeytinburnu Temizlik

Zeytinburnu hizmetlerinde bizden yardım alabilirsiniz.

İş yoğunluğu nedeniyle temizlik için vakit ayrılamaması
Çok sık kullanılan yerlerin çabucak batması gibi durumlarla karşılaşılabilmekte.

Netpak Temizlik Hizmetler sunan şirketimiz bünyesinde bu tür sorunları önlemek amacıyla çok güzel atılımlar gerçekleştiriyor ve bu tür sorunları dert etmemeniz için çaba sarfediyor. Her türlü temizlik desteği için bizimle iletişime geçin ve İstanbul'un neresinde olursanız olun Zeytinburnu temizlik hizmetlerimiz'den faydalanabilir, isteklerinizi belirtebilirsiniz. 

 

 

Nüfus: 288.743 (TÜİK) 
Nüfus Yoğunluğu: 23,734 kişi/km2 
Mahalle Sayısı: 13 
Yüzölçümü: 12 km2 
Koordinatlar: 40°59'20, 28°53'75

Zeytinburnu İstanbul’un Avrupa yakasında, 12 km2 yüzölçümüne sahip bir ilçedir. 13 mahallesi vardır. İstanbul’u Türklerin eline geçmesinden sonra başlayan ilk yerleşimler, Kazlıçeşme civarlarında Kudüslü Papazlar adı verilen topluluklar tarafından yapılmıştır. Küdüslü papazların yaşadıkları çağlarda bu yerler doğanın binbir rengiyle bezenmiş güzel bir yöre durumuna geldi. İklimin zeytin bile yetiştirilmesine elverişli olduğu bu çağlarda Zeytinburnu yöresi bir gezinti yeriydi. Istanbul kentini kıyıcığında bir eğlenme, dinlenme, gezinme yeri olarak uzun yıllar İstanbul halkının yaşamını etkiledi.

Son yıllarda yapılan araştırmalara göre, II. Beyazit çağından önce bu toprakların Türklerin tapulu yerleri olduğu ortaya cıkmıştır. Bu nedenle Zeytinburnu topraklarının tapu kayıtlarında Kudüslü Papazların yeri olarak gözüken bölümlerden bir çoğu Vakıflar Yönetimine (idaresine) devredilmiştir.

Zeytinburnu, Trakya’nın güneydoğusunda, Çatalca yarımadasının, Marmara denizine bakan yamaçlarının, bu denizle birleştiği yerdedir. Tarihi yarımada ile surlarla ayrılmış, E-5 karayoluna sınır ve havalimanına 15-20 dakikalık mesafededir. Bu sebeple İstanbul’un dışarı açılan önemli bir penceresidir. Doğusunda Fatih, Kuzeyinde Bayrampaşa, Batısında Güngören, Bakırköy, Güneyinde ise Marmara Deniziyle çevrilidir. 1953 yılına kadar doğusunda bulunan Fatih ile batısında bulunan Bakırköy ilçeleri tarafından yönetilmiş, 1953 yılında belediye olmuş ve 1957 yılında da İstanbul’un 14. İlçesi olmuştur.

Zeytinburnu İlçesi toprakları üzerinde yerleşmeyi etkileyici ikinci olay ;
Kazlıçeşme’de dericilik sanayisinin kurulmasıdır. Türkiye’de dericilik sanayisinin 150 yılı aşkın tarihçesi Kazlıçeşme’de başlamıştır denebilir.

Tarihi Yapıları:

Bizans Surları, Erikli Baba Türbesi, Yenikapı Mevlevihanesi, Kazlıçeşme, Merkezefendi Camii Türbesi Ve Çilehanesi, Dikilitaş, Derya-i Ali Baba Türbesi, Seyit Nizam Camii ve Türbesi, Belediye Hizmet Binası

Zeytinburnu Belediyesi: 
Adres: Kazlıçeşme Mahallesi Abay Caddesi No:165 Zeytinburnu İstanbul
Belediye Başkanı: Murat Aydın
Telefon: 0212 413 11 11 - 0212 664 55 55
Faks: 0212 413 12 12
E-mail: baskan@zeytinburnu.bel.tr
Web Site: www.zeytinburnu.bel.tr

Zeytinburnu Kaymakamlığı:
Kaymakam: Mustafa Dündar
Adres: Beştelsız Mahallesı 54.Sok No:2 Zeytinburnu İstanbul
Telefon: 0212 212 510 50 77 - 0212 582 16 62
Faks: 0212 546 00 67
E-mail: zeytinburnu@zeytinburnu.gov.tr
Web Site: www.zeytinburnu.gov.tr

E-Bülten Kayıt

Güncel kampanyalardan haberdar olmak için bültenimize hemen abone olun.