• netpaktemizlikhizmetleri@gmail.com

Anasayfa / İstanbul

Kadıköy Temizlik

Kadıköy Temizlik

 

 

Müşteri Memnuniyet Garantisi `` DIŞ CEPHE CAM TEMİZLİĞİ ``

Netpak temizlik şirketi Dağcı temizlik şirketi olarak Dağcılık Temizlik firması olarak  istanbul il sınırları içerisinde tüm ilçe ve semtlerine 7/24 keşif bedeli talep etmeden Profesyonel temizlik, hizmetleri sunmaktadır.

Dış cephe cam temizliği ve İnşaat sonrası temizliği gibi Ofis temizliği olarakta genel temizlik alanında  hizmetler vermekteyiz.

Netpak temizlik olarak yılların tecrübesi ile temizlik şirketi olarak Profesyonel temizlik hizmetlerinden sizlerde hizmet almak isterseniz bizlere iletişim numaramızdan ulaşabilriniz.

 

Dağcı temizlik şirketi, olarak dış cephe temizliği konusunda uzman personellerimiz ile cephe temizliği ve inşaat sonrası temizliği olsun ofis temizliği gibi hizmetlerimizde öncelikle güvenilirlik ve disiplinli çalışmayı kendimize pirensip edinen titizliğe büyük önemvermekteyiz.

DAĞCI DIŞ CEPHE CAM TEMİZLİĞİ

Dağcı  temizlik şirketleri, olarak dış cephe temizliğin de vermekte olduğumuz Cephe temizliği, kullanacağımız sistemlerin güvenli bir sistem olaması gerekmektedir.

NETPAK TEMİZLİK  dış cephe cam temizliğin de bütün müşterilerine en güvenli hizmetleri sunmaktadır.

Günümüzde çok katlı binaların çogunluk gösterdiği plaza ve hotel ve bina cam temizliği için gerekli güveni Netpak Temizlik sağlamaktadır. 

Dış cephe temizliği için gerekli olan tüm sisteme ve tecrübeye sahip olan Netpak Temizlik binanın dış cephe kaplamasına göre gerekli kimyasallarıyla kaliteli temizlik hizmetleri sunmaktadır.

Profeyonel  personeleri ile Netpak Temizlik Dış cephe temizliği alanında siz degerli müşterilerimize güvenli çözümler sağlar.

Dış cephe temizlik, ve cam temizliği uzmanlık gerektiren profesyonellik isteyen bir iştir.

Dış cephe temizliğin de { alikoband} ve cam yüzeyleri birbirinden farklı değerlendirmeli iki yüzeyide kendisine uygun kimyasalar kullanılmalıdır. Kullanılan temizlik ürünleri TSE belgeine sahip olmalıdır.

Zira yanlış yapılan dış cephe temizlik hizmeti kalıcı olarak zaralar meydana getirir. 

Yapılan araştırmalar ve tecrübelerimiz doğrultusunda gördük ki dış cephe cam temizliği en az yılda iki kez yapılmalı kalıcı oksit ve ağır kirlere mazur bırakmamalıyız. 

Peryodik olarak yapılan cephe temizliği oksit ve ağır kirlerin oluşmasını önleyeceği  gibi estetik görünümünüde koruyacaktır.

Farklı mimarileri olan yüksek katlı binaların dış cephelerinin sepet yada vinçle temizlenmesi mümkün olmayan noktalarda Netpak Temizlik sizler farklı altarnatifler sunuyor. 

Dış cephe temizliği, konusunda eyitimli olan sertifkaları IRTA belgesine sahip yüksekte çalışma belgeleriyle dağcı dış cephe cam temizliği hizmeti de veriyoruz. 

Dağcılık cephe temizliği, önceleri avrupa ülkelerin de kullanılan günümüzde bizler tarafındanda kulanılmaya başlanmış olup güzel çözümler ürettiğimiz bir hizmet haline gelmiştir. 

Dağcı cam temizliği, genellikle erişimi zor olan vinç yada sepet kullanımının olmadığı yerlerde yaygın olarak kullanıyoruz. 

Dağcılık cephe temizliği ,Netpak Temizlik tarafından profeyonel personelleriyle hizmetler vermekteyiz.

Bir diğer önemli husus ise; Dış cephe temizlik şirketleri , yada kişilerin yaptığı temizliğin dış cephe temizlik yapma yetkilerinin olmasıdır.Günümüzde kazaların sıklıkla yaşandığı ölüm ve yaralanmalara sebep oldugunu unutmayalım. 

Dağcı cam temizliği, olsun hangi şekilde temizlenirse temizlensin gerekli belgelere ve sertifkalara sahip olmalılardır. 

İstanbul temizlik şirketi olan Netpak temizlik gerkli belge ve sertifkalar sahiptir.

Öncelikle temizlik firması seçmeden önce belgelerini sorun her temizlik şirketi olan dış cephe temizliği yapamaz nace kodlarının uyumlu çok telikeli işler yapabilir konumunda olması gerekmektedir.

Aynı zamanda dağcı olarak hizmet alacaksanız IRTA belgesi olmak zorundadır geçerlilik süresi uyumlu sağlık raporlar,sgk kayıtları yüksekte çalışma belgesi olmalıdır.

Biz Netpak Temizlik olarak gerekli belge sertifkaları ve tecrübemiz  ile müşteri memnuniyet garantisini ön planda tutan temizlik şirketi olarak sizlere hizmetvermekten onur duyarız.

Dış cephe cam temizliği Dış cephe temizliği  Cephe temizliği Cam temizliği  Dağcı Cephe temizliği Dağcı Dış Cephe temizliği Dağcı Dış cephe cam temizliği Dış cephe temizlik Dış cephe temizlik Temizlik şirketi Temizlik firmaları Cam cephe temizlik Cephe cam temizlik Dış cam temizlik Temizlik şirketi temizlik firması Cam temizlik

 

 

 

Müşteri Memnuniyet Garantisi``   İNŞAAT  SONRASI TEMİZLİK ``

İnşaat Sonrası Temizlik

Atalarımız ev alma komşu al demişler. Önemli olan ev sahibi olmak değil huzurla yaşayabileceğiniz bir konuta sahip olmaktır.

Her gün rahatça yaşayabileceğiniz huzur dolu bir yuva… O yuvaya sahip olmak için bir inşaat firmasına gider ve bütçenize uygun bir konut satın alabilirsiniz.

Peki inşaat sonrası ev temizliği işi size zor gelmezmi ? Ben de sizin gibi düşünüyorum.

İnşaat sonrası temizlik benim de gözümde büyüyor.

Bütün o inşaat kalıntılarının  temizlenmesi ve ev de dipköşe ince bir temizlik yapılması insanların gözünü korkutuyor inşaat sonrası ev temizleme işi zor ve tecrübe isteyen oldukça meşakkatli bir iştir.

Peki ben size bu işi sizin yerinize yapacak profesyonel inşaat sonrası temizlik şirketlerinin olduğunu söylesem.

Evet bu temizlik firmaları  sizler için bütün inşaat sonu ev temizlik hizmetini  gerçekleştiriyorlar.

İnşaat kalıntılarını inşaat temizliğini sizin için yapıyorlar.

Size de eviniz için alışveriş yapacak zaman çıkıyor. İnşaat sonrası ev temizlik işinde önemli olan sizin zevkinize göre seçtiğiniz eviniz zarar görmeden temizlenmesidir ki bu gerçekten ciddi bir iştir.

İnşaat temizliği, deyip geçmeyin kolay değildir zira; kimse istemez yeni ev sahibi olmanın zevkini çıkarmak varken çizilmiş yüzeyler zarar görmüş evleri olsun . Bunun için size profesyonel temizlik hizmeti sunacak şirketin dikkatli ve titiz çalışma yapan elemanlardan oluşması gerekmektedir.

Kendi zevkinize göre dizayn etmiş olduğunuz evde zaman geçirme isteğinizi elbette ki sizin en doğal hakkınızdır.

İnşaat sonrası ev temizliği,nin a’dan z’ye yapılması ve bu çalışmaların aksamadan bir an önce tamamlanması çalışanların birinci önceliği olmalıdır.

İnşaat sonrası  temizliği,en ince detayına kadar Netpak Temizlik ekiplerimiz tarafından temizlenmektedir.

Camlarınız, balkonlarınız, mermerleriniz , çerçeveleriniz ve duvarlarınız silinir.

Kapılarınız, dolaplarınız, mutfak dolaplarınız tepeden en alt kısımdaki pervazları çıkartılana kadar temizlenir. Banyo  ve lavabolarınız derz, harç, boya gibi atıklardan arıtılır temizlenir ve ilaçlanarak bakterilerden arındırılır.

Duş tekneniz, klozetiniz sitikırlarından  temizlenir parkeleriniz ve ara koridor taşlarınız ilk gün ki gibi pırıl pırıl olması için ilaçlanır ve vakumlu makinalarımız tarafından temizlenir eviniz gerekli ekip ve ekipman la 1 günde teslim edilir.

İstanbul yeni yapılarıyla gelişen ve her gün farklı mimarilere sahip konutlarıyla büyümeye devam ediyor.

Tabibiki de yeni yapıların olması farklı alanlarda da iş imkanlarının çoğalması ve gelişmeleriyle farklı hizmetler ortaya çıkıyor.

Yeni yapılar oluşmasıyla bu yapılara hizmet olarak inşaat personelleri gibi iş dallarında hizmet veren kişilere iş  imkanı doğuyor.

Bu yapılara oturmadan öncesi doğal olarak inşaat sonrası temizlik hizmeti yapılması gerekiyor.

İnşaat sonrası temizlik şirketleri, bu konuda inşaat sonrası ev temizliği ve inşaat sonrası iş yeri temizliği olsun temizlik şirketi olarak hizmetler veriyorlar.

İnşaat sonrası daire temizliği, ve tadilat sonrası ev temizlik işi  zor ve tecrübe isteyen kimyasallarla ve makinalarla harç, boya,kireç, kalıntıları gibi benzeri kalıntıların  tecrübeli personellerle temizlenmesi gereken bir iştir.

Netpak Temizlik olarak inşaat sonrası villa temizliği ve tadilat sonrası iş yeri temizlik hizmetleri ve tadilat sonrası ofis temizlik hizmeti de veriyoruz.

Tadilat sonrası ofis temizliği, sizin kendi zevkinize uygun dekore ettiğiniz ve keyfini süreceğiniz tadilat sonrası evinizin daha hoş ve güzel gözükmesi sizleri mutlu ettiği gibi bizlerin de sizlerin mutluluğuna temizlik hizmetimizle katkıda olmamız bizleri de mutlu eder.

Tadilat sonrası daire temizliği, yeni yapılmış inşaat sonrası ev temizliğinden de pek farkı yoktur.

Çalışma olarak genellikle aynı kimyasallar kullanılır kullanılan ve tadilat sonrası ev kullanım kirleri ve tadilat kalıntıları ile beraber temizlenmesi zor ve profesyonel temizlik isteyen bir işidir.

İnşaat sonrası, yada tadilat sonrası eviş yerivilla ,daire temizliği bizler tarafından yani inşaat sonrası temizlik şirketleri tarafından temizlenir.                                                                                                                 

Netpak Temizlik olarak inşaat sonrası ve tadilat sonrası temizlik harici mega şehrimiz olan İstanbul ögrencilerin çoğunlukla öğrenim görmeleri için gelmeleri ve kendilerine ait ev tutmasıyla öğrenci evleri de çoğunluk gösteriyor .

Tabikide öğrenciler tutmuş olduğu evleri temizlik şirketlerine temizletiyorlar.

Bizler aynı zamanda boş ev temizlik hizmeti de veriyoruz. Boş ev temizliği,taşınma öncesi gerek görüldüğü taktirde boya, badana yapılıyor temizlik işi daha da zorlaşıyor. 

Netpak Temizlik personelleri için kolay olan temizlik işi sizlere tabiki de zor geliyor ve boş ev temizleme basit gibi gözüksede sizden önceki oturan kişilerin bırakmış olduğu ister istemez kir kalıntıları zamanla oturmuş hale geliyor. Oturmuş olan kirleri profesyonel olmayıp tecrübesizce yapılan temizlik istenilen sonuçlar vermez.

Boş ev temizlik şirketi, olarak gelişmiş teknoleji ve gerekli kimyasalarla profeyonel ekiplerimizle bizler için daha kolay oluyor.

Sizlerinde taşınma öncesi zaman ayırmayıp kendinizi yormadan profesyonel boş ev temizliği yapan şirketleri tercih ederek kendinize zaman kazandırmış olursunuz.

Boş ev temizlik firması, olan Netpak Temizlik tecrübesiyle gelişmiş ekipman ve uzman kadrosuyla sizlere hizmet vermekten son derece onur duyarız. Bizlere istediğiniz temizlik hizmetleri alanında www.netpaktemizlik.com sitemizi inceleyip tercih ettiğiniz hizmetleri talep edebilirsiniz.

İnşaat sonrası temizlik İnşaat sonrası ev temizliği İnşaat sonrası iş yeri temizliği inşaat sonrası temizlik İnşaat sonrası İnşaat sonrası ev İnşaat sonrası villa Tadilat sonrası ev Tadilat sonrası iş yeri Tadilat sonrası  Boş ev temizliği Boş ev temizlik Boş daire temizlik Boş villa temizlik  Temizlik İstanbul inşaat sonrası temizlik İstanbul  tadilat sonrası  İstanbul  temizlik  İstanbul  inşaat sonrası dış cephe temizlik

 

 

 Müşteri Memnuniyet Garantisi``  OFİS TEMİZLİĞİ ``

ofis temizlik görsel ile ilgili görsel sonucu

İstanbul metropol bir şehir olmakla beraber iş imkanlarının çok olduğu bir şehirdir. 

Yükselen binaları ve konutları ile gelişmiş iş ağlarını barındıran yeni iş ortamları yeni mesleklerle büyüyen metropol bir şehirdir.

Büyüyen ve  iş imkanları sunan  Ofis,ve iş yerleri çoğunlukla yayğınlaşan plazalar da olsun rezidanslarda olsun  yaygın halde olan ofis,büro, olarak kullanılan alanlar çoğunlukla merkezi konumlar da ve mekan  semt olarakta etkinlik göstermektedir.

Günümüzün büyük bir kısmını bir çok insanla aynı ortamda geçiriyorsak eğer hijyen olmazsa olmazlardan oluyor.                                                Ancak temizliğe ayıracak zamanımız da maalesef ki olmuyor. Haliyle ofis temizliği işi için profesyonel bir temizlik firmasıyla çalışmak gerekiyor. Çünkü ofis temizlik  işi basit gibi görülse de çok kapsamlı bir iştir.

Yerlerin, masaların, ofis araç gereçlerinin temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi… Ofis işyeri temizliği konusunda uzman bir ekiple çalışmayı tercih etmek, rutin bir şekilde ofis temizleme işinin yapılması gerekmektedir.


Netpak temizlik şirketi olarak biz ofis temizliği konusunda da kaliteli hizmetler veriyoruz.

Genellikle Ofis temizlik şirketleri ofiste çalışan personellerin  dikkatlerini dağıtmadan rahatızlık vermeden temizlik hizmeti veriyoruz.

Temiz, hijyenik ve sağlıklı ortamlar, insan mutluluğunu ve çalışma verimini artırır. Netpak Temizlik olarak, temizlik hizmetlerinde geleceğin dünyasına daha temiz, insan sağlığını olumsuz etkilemeyen, iyi bir çevresel miras bırakmak için çalışıyoruz.

Her şehirde sayıları çeşitlilik gösteren ofis temizlik firmaları en çok metropol ve büyük kentler de ihtiyaç duyuluyor.

Örneğin; İstanbul ofis temizliği konusunda pek çok sayıda firma barındıran şehir olma özelliğini elinde bulunduruyor.

Bu sebepten dolayı İstanbul ofis temizlik şirketleri her zaman müşterilerine işyeri temizliği konusunda daha kapsamlı daha teknolojik ekipmanlarla daha kaliteli hizmetler sunmaya özen gösteriyorlar.

Doğal olarak da her firmanın ofis temizliği işi için çalıştığı bir temizlik şirketi bulunmakta. Ancak bu noktada seçimleri daha kapsamlı ofis temizliği yapan  ofis temizleme şirketlerini seçer ve çalışmak isteriz.

Netpak temizlik şirketi olarak biz ofis temizliği konusunda da siz değerli müşterilerimize kaliteli  hizmetler sunuyoruz.

Ofis temizleme sırasında çalışanların dikkatlerin dağılmaması ve sesden dolayı rahazsızlık vermeden kaliteli hizmet sunmak büyük bir başarıdır. Büro temizliği farklı altarnatifler ve seçeneklerle çalışan personelleri huzursuz etmeden  belirli saat gün olarak ayarlayabiliyor. Bazı ofis ve büro çalışanları sabah yada akşam olmak üzere düzenli ofis temizliği hizmeti istiye biliyorlar.

 

Çalışanlar olarak evimizden dahafazla iş yerinde vakit geçiriyoruz doğal olarak bulunduğumuz ortamlar personel sayısı fazla olan ve çok çabuk kirlenmesi mümkün ve düzenli ofis temizliği gerektiren alanlar oluyor.

Bazı ofis çalışanları haftanın belirli günleri yada hafta sonu ofis temizlik hizmeti almak istiyorlar.

Netpak temizlik olarak geniş personel sayımızla istanbul bölgesinde profesyonel ofis temizliği konusunda eğitimli ve güvenirliği persolellerle hizmetveriyoruz.

Ofis temizlik firmaları  arasında iş disiplinliğine özen gösteren çalışan personellerimizin güvencesini ve güvenirliğini bütün sorumluluklarının temizlik şirketimiz tarafından siz degerli müşterilerimize güvence teminatı olarak sorumlulukları ve olaki zarar ziyandan şirketimiz mesuldur.

Biz ofis temizlik şirketi olarak yılların vermiş olduğu tecrübe ve kaliteli temizlik hizmet anlayışı ile 1997 yılından bu günedek temizlik firmaları arasında  yeralmaktayız.

İş yeri temizliği düzenli olarak belirli aralıklarla yapılmalı yapılan temizliğin sağlık açısından zararsız hijyenik ortamlar sunmak amacıyla kaliteli ürünler kullanılmalıdır.

Biz Netpak temizlik olarak siz degerli müşterilerimize daha sağlıklı daha güler yüzlü adımız gibi net ve pak ortamlar sunmaya hazırız bir telefon kadar sizlere yakınız.

 

 Ofis temizliği Ofis Temizlik Ofis temizleme şirketleri İstanbul    Ofis Temizlik Şirketi  Düzenli Ofis Temizlik  Düzenli Ofis Temizleme  Parttime ofis temizliği  Ofis temizleme  Ofis temizlik  Ofis temizlik firmaları  Düzenli ofis temizlem şirketleri Büro Temizliği  Büro temizleme  Büro temizlik İstanbul       Ofis

 

 Müşteri Memnuniyet Garantisi`` CAM TEMİZLİĞİ ``

Netpak Temizlik olarak yılların tecrübesi ile temizlik hizmetleri işi içinde yetişmiş biri olarak 1997 yılından bu günedek kendimizi temizlik işine adadık kendimizi temizlik konusunda çekirdekten yetiştirdik.

Onun için temizlik konusunda  kendimize sonsuz güvenimiz var yani personel çalıştırma haricinde bir işi yapıyorsan önce kendin uygulamanın iyisini bilecen ki vermiş olduğun hizmetin kalitesinden şüphe duymuyacan.                                                                                                                               

Biz Netpak Temizlik ailesi olarak  kendimize seçmiş olduğumuz temizlik mesleğini siz değerli müşterilerimize kaliteli hizmetler vermek temizlik ihtiyacınızı sorunsuz çözmekten sonderece onur duyarız.

Temizlik hizmetleri çoğunluk gösterdiği gibi bizde hizmetlerimizi sizlere biraz tanıtmak ve nerde ne şekil de hizmetler veriyoruz  bilgi sahibi olmanızı yapmış olduğumuz hizmetleri tanıtmak isteriz.

Cam temizliği evlerimiz de olsun  iş yerlerinde olsun belirli aralıklarla temizlenmesi gerekir.

Ev cam temizliği bakıldığında kolay gibi gözüksede hem zor ve riskli bir iştir.

Çoğunlukla ev hanımları cam temizlik işinden hoşlanmaz ve bazılarının yükseklik korkuları vardır. Bizler cam temizlik şirketleri olarak cam temizleme konusunda da sizlere hizmetler veriyoruz.

Ev cam temizleme şirketi olarak düzenli olarak belirli zamanlarla hizmet verdiğim ev, iş yeri, ve ofis  gibi yerlerin camlarını düzenli peryotlarla temizliyoruz.

Dış cephe cam temizliği yüksek binaların cephe temizliğinde uyguladığımız farklı altarnatiflerle araç viç yardımı ile olsun yada asma sepetle olsun hizmetlerimiz olup aynı zamanda dağcı dış cephe cam temizliği hizmetimizde mevcuttur. 

İş yeri cam temizliği ve iş yeri temizlik hizmetlerimiz düzenli olarak hizmetlerimiz mevcuttur. İş yeri cam temizlik hizmeti işyerinizin temiz ve düzgün gözükmesinde en önce göze hittap etmesidir.

Villa cam temizlik hizmetimiz cam temizlik şirketleri olarak vermiolduğumuz hizmetler arasında olup inşaat sonrası cam temizlik, hizmeti tadilat sonrası cam temizlik,yapmakta farklı bir iştir. 

İnşaat sonu cam temizlik normal camlardan farklı bir hizmettir. İnşaat sonrası cam temizliği camlardaki mantarların temizlenmesi ve çerçevelerin üzerindeki bantların temizlenmesi normal cam temizliğinden daha meşakatlidir.

Tadilat sonrası ev cam temizliği dogal olarak boya badana ve tadilat gördüğünden cam ve çerçevelerde oturmuş ağır kirler mevcut olur genelde tadilat cam temizliği gerek  kimyasallarla gerek cam kazıma aparatlarıyla tamamen dezenfekte edilir.

Okul cam temizliği ve okul temizlik hizmetlerimiz olup okul cam temizlik konusunda da okul temizlik şirketi olarak hizmet veriyoruz.

Yurt cam temizliği ve kıreş cam temizleme işi olsun yurt cam temizlik şirketi ve kıreş cam temizlik şirketi olarakta hizmetlerimiz mevcuttur.

 

 

cam temizliği cam temizlik ev cam temizliği ev cam temizlik cam temizlik şirketi cam temizlik şirketleri cam temizlik firması villa cam temizliği villa cam temizlik villa cam temizlik şirketleri  iş yeri cam temizlik  iş yeri cam temizliği iş yeri cam temizlik şirketleri iş yeri cam temizlik şirketi  ofis cam temizlik ofis  cam temizlik şirketleri   ofis cam temizlik şirketi  okul cam temizliği  Okul cam temizlik  Okul cam temizlik şirketleri  okul cam temizlik fimaları  yurt cam temizliği yurt cam temizlik  yurt cam temizlik şirketleri cam temizliği  kıreş cam temizlik

 

 

Kadıköy'ün de içerisinde bulunduğu hizmet alanlarımızdan ev, ofis ve işyerinizin temizliğini üstlenebiliriz.
Küçük büyük ölçekli firmalar farketmeksizin Okul, Hastane, Fabrika, Endüstriyel temizlik... gibi alanlarda hizmet sunuyoruz. Uzmanı olduğumuz temizlik konusunda da tüm İstanbul da faaliyet göstermiş bulunuyoruz.

Detaylı bilgi için sitemizi inceleyebilir, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Nüfus: 553.670 
Nüfus Yoğunluğu: 12.4222 kişi/km2
Yüzölçümü: 41 km2
Mahalle Sayısı: 21
Rakım: 18 m
Koordinatlar: 41°07'00, 29°54'00

İstanbul'un Anadolu yakasında, Kocaeli Yarımadası üzerindedir. Kuzeyinde Üsküdar ve Ümraniye, doğusunda Maltepe ilçeleri, güneyinde Marmara denizi vardır. Yüzölçümü 33 kilometrekaredir. Bugün Tunus'un bulunduğu yerde M.Ö. 825 yılında Sur şehrinden gelen Fenikeliler (Tyrienler) bir şehir kurmuş , sonraları Kartaca adını alan bu yerleşim merkezine "Karchedon" adı verilmişti.

Fenikeliler Kadıköy'e yerleşmeye başlayınca buraya "Yenişehir" anlamına gelen Chalkedon demişlerdir. Karchedon ve Chalkedon kelimelerinin ikisi de Fenike ismidir. Birbirine yakınlığı da gayet açıktır ve böylece Kalkedon'un bir Fenike şehri olduğu kanaati açıklık kazanır. Daha sonraki yıllarda İstanbul Türkler tarafından zapt edilmiş ve Kadıköy, Fatih'in ilk kadısı olan Hıdır Bey'e makam ödeneği karşılığı arpalık olarak verilmiştir. Böylece Kadıköy ismi yerleşip , günümüze kadar gelmiştir. Tam olmamakla beraber kısmen kesinlik kazanan şudur ki: M.Ö.685 yılında Korint'ten gelen Megaralılar Kadıköy'de gene M.Ö. 658 yılında bir başka Megariyen Kabilesi de BİZAS idaresinde Sarayburnu'na yerleşmişlerdir.

Bizas, yerleşim yerini tayin etmek için Delf şehrindeki kahinlere sorar ve "Körlerin karşısına yerleş! " önerisini alır. Bizas, Sarayburnu'na gelince yörenin güzelliğine hayran olur ve karşı tarafta yaşayan insanların bu güzel yer dururken Kadıköy'e yerleşmelerini körlükle vasıflandırarak, aradığı yerin Sarayburnu olduğuna inanır ve körler diyarı kabul ettiği Kadıköy'ün karşısına yerleşerek Bizans şehrinin nüvesini atar. İstanbul'un Bizas tarafından yerleşim merkezi olarak seçilmesinde Delf Kahinlerinin "Körlerin karşısına yerleş ! " efsanesi, bugüne kadar her kitaba geçmiş ve böyle kabul edilmiştir.

Kadıköy'ün kuruluşu, Bizans'tan, yani İstanbul'un kuruluşundan 17 yıl kadar öncedir. Kuruluş tarihi olarak M.Ö. 675 yılı kabul edilir.

Fikirtepe'den sonraki ilk yerleşme bugünkü Moda Burnu ile Yoğurtçu arasında kalan yerde kurulan Halkedon (Bakır ülkesi) olmuştur. Bu şehirden günümüzen herhangi bir kalıntı ulaşmamıştır. Fetih yıllarında küçük bir yerleşim birimi olan Kadıköy, fethi takib eden yıllarda da çok büyük bir gelişme göstermemiştir. Kadı Hızır Bey'in, bugünkü Osmanağa Camii'nin bulunduğu yere yaptırdığı cami, Osmanlı'nın buradaki ilk önemli yapısı olmuştur.

Kadıköy'ün asıl gelişmesi, 19. yüzyılın 2. yarısında, Selimiye Kışlası, Haydarpaşa Askeri Hastanesi gibi önemli yapıların inşasından sonra başlamıştır. Özellikle 1857'de başlayan düzenli vapur seferleri Kadıköy'ü yerleşim için daha tercih edilir bir mevki haline getirmiştir. Kadıköy'ün bu özelliği günümüze kadar devam etmiştir.

1869'dan 1930'a kadar Üsküdar Sancağı'na bağlı olan Kadıköy, 23 Mart 1930'da ilçe yapıldı. İlçe sınırları içindeki Bahariye, Mühürdar, Moda, Göztepe, Erenköy ve Bostancı'da 1950'lere değin zenginlerin oturduğu bahçeli köşkler çoğunluktaydı. Ancak bunlar çok seyrek bir yerleşim dokusu oluşturuyordu. 1930'larda Kadıköy'le Bostancı arasında yeni yapılar belirdi. Eskiden yoğun bir bitki örtüsüyle kaplı olan bu kesimdeki Bağdat Caddesi ile demiryolu boyunca bahçe içinde iki katlı villalar inşa edilmeye başladı. 1950'lerden itibaren Kadıköy yıldan yıla büyük gelişmeler gösterdi, nüfusu arttı. Böylece 1960'lardan itibaren Göztepe, Erenköy, Caddebostan, Fenerbahçe, Suadiye ve Bostancı gibi semtler gün geçtikçe yazlık niteliğini yitirmeye ve kentleşmeye başladı. 1950'lerde iki yanında sanayi tesislerinin kurulmaya başladığı Ankara Asfaltı'nın (E-5 Karayolu) çevresinde gecekondu mahalleleri oluştu.

Kurtköy-Pendik-Kartal yöresinin sanayi alanı olarak belirlenmesi, ülkenin çeşitli kesimlerinden İstanbul'a göç edenler için Kadıköy ile çevresini çekici bir yerleşme yeri durumuna getirdi. 1965'te Kat Mülkiyeti Kanunu'nun çıkarılması, 1972'de de imar planının yapılmasıyla Bağdat Caddesi ve demiryolunun iki tarafındaki köşk ve villaların yemyeşil birer park görünümündeki bahçeleri parselasyona uğrayarak apartman arsalarına dönüştü.

1973'te Boğaziçi Köprüsü'nün açılması, nüfus dengesinde Kadıköy'ün ağırlık kazanmasına yol açtı. İstanbul kentinin iki yakası arasındaki ulaşımı kolaylaştırınca Kadıköy İlçesi'ndeki düzenli apartmanlarda oturmak çekici oldu. 1984'ten sonra Kadıköy-Pendik arasında açılan sahilyolu, kıyı kesimindeki son boş alanlarında tükenmesine yol açtı. İlçenin kuzeyindeki Küçükbakkalköy 1980'lere kadar kırsal nüfus yapısını korudu. 2009'da E-5 Karayolu'nun kuzeyindeki 7 mahalle Ataşehir adını alarak Kadıköy'den ayrıldı.

Kadıköy'de yaygın olan ekonomik etkinlik ticarettir. Kadıköy Çarşısı, Altıyol, Bahariye ve Bağdat caddeleri, ticari hareketliliğin yoğun olduğu yerlerdir. Kültür, sanat, spor, eğitim kurumları, alışveriş merkezleri, Anadolu’yu İstanbul’a bağlayan önemli karayollarıyla, Haydarpaşa Garı’ndan başlayıp yurda yayılan demiryoluyla İstanbul’un en önemli ilçeleri arasındadır.

Kadıköy'de Oturmuş Tarihi Şahıslar:

446 yılında II. Teheodes Kadıköy'de oturdu. II. Konstantin döneminde Kadıköy'de yapılan sarayın güzelliğinden Villehardouin uzun uzun bahseder. Yeri tam olarak bilinmemekle beraber Yeldeğirmeni sırtlarında olduğu tahmin edilmektedir. Zira burada yapılan apartmanların temel kazılarında çok kalın duvar kalıntılarına rastlanmıştır. Eflatun'un talebelerinden Ksemokrates M.Ö. 4 yılında Kadıköy'de doğmuştur. O zamanlar Kadıköy kalabalık değildi; ama Boğazları ve Anadolu yakasını içine alan bir hükümet merkeziydi.

Bizans İmparatoru Jüstinyanüs ve eşi Theodora Fenerbahçe'de yaptırdıkları sarayda yılın önemli bir bölümünü geçirirlerdi. Bizans'tan sonra Osmanlı padişahı Kanuni Sultan Süleyman ve onu takiben bazı padişahlar Fenerbahçe'deki Şadırvan Köşkü'nda yaz mevsimlerinde oturmuşlardır.

Kadıköy Belediyesi: 
Belediye Başkanı: Selami Öztürk (CHP)
Adres: Hasanpaşa Mah. Fahrettin Kreim Gökay Cad. No:2 Kadıköy İstanbul
Telefon: 444 55 22
Santral: 0216 542 50 00
Faks: 0216 414 38 85
Web Site: www.kadikoy.bel.tr

Kadıköy Kaymakamlığı: Kaymakam: Hasan Karahan
Adres: Bahariye Cad. Kuzu Kestane Sok. Kadıköy İstanbul
Telefon: 0216 338 52 90
Faks: 0216 349 55 42
Web Site: www.kadikoy.gov.tr 

E-Bülten Kayıt

Güncel kampanyalardan haberdar olmak için bültenimize hemen abone olun.