• netpaktemizlikhizmetleri@gmail.com

Anasayfa / İstanbul

Bahçelievler Temizlik

Bahçelievler Temizlik

[Bahçelievler]  Temizlik şirketi Netpak Temizlik,haftanın 7 gün 24 saatti hizmet vermektedir.Temizlik,sektöründe kaliteli hizmet müşteri memnuniyet garantisini ön planda tutan Bahçelievler temizlik firması Netpak Temizliği arayabilir uygun fiyatla temizlik gerçekleştire bilirsiniz.

 

Netpak Temizlik Bahçelievler Temizlik şirketi,

Bahçelievler Temizlik firmaları,Bahçelievler

Temizlik şirketleri

 

Netpak Temizlik şirketi İstanbul Bahçelievler şubesiyle İstanbul Avrupa yakasınada hizmet vermektedir.

Netpak Temizlik, yılların vermiş olduğu tecrubeyle müşterilerine profesyonel ekip kadrosuyla kaliteli hizmet sunmaktan memnuniyet duymaktadır.

Temizlik hizmetleri, yaygın bir hizmet olduğundan faklı ekipmanlarla çalışmamız gereke biliyor İnşaat sonrası ev temizliği  kullanılan evden farklı bir temizlik gerektiriyor.Tadilat sonrası daire temizliği yılların vermiş oldugu kalıntılar ve birikmiş kirler kimyasal uygulamsı gerektire biliyor.Bunların yanı sıra taşınma öncesi Boş ev temizliği hizmetleride veriyoruz.

 

İstanbul, Bahçelievler Dış cephe cam temizliği,hizmetlerimiz binaların yüksekliği ve çalışma alanlarına göredeğişe biliyor bazı binalarda dış cephe temizliği vinç yardımı ile yapılrken bazen dağcılık, siztemi kullanıla biliyor.

Yeni yapılan binların bazılarında sepet sistemi olabiliyor olmadı taktirde biz Netpak Temizlik olarak temin edip çalışmalarımızı yapabiliyoruz.Bazı binaların sepet sitemine uygun olmayan binalarda Dağcı iple erişim cam temizliği sistemini kullanıyoruz.

Dış cephe cam temizliği olsun yada farklı bir temizlik hizmetleri talabiniz olsun bizlere ulaşın bizimle çalışmaktan son derece memnun kalacaksınız.

 

 

 

Nüfus: 576.799 (2009)
Yüzölçümü: 16,17 km2
Nüfus Yoğunluğu: 35670,93 kişi/km2
Mahalle Sayısı: 11
Koordinatlar: 40°59'51, 28°51'02

İstanbul’un Avrupa yakasındadır. Güneyden Bakırköy’e, batıdan Küçükçekmece’ye, kuzeyden Bağcılar’a ve doğudan Güngören’e komşudur. 1992 yılında Bakırköy’den ayrılarak ilçe olmuştur. Yüzölçümü 16.7 kilometrekaredir.

Bahçelievler İlçesi, Cumhuriyet, Çobançeşme, Fevziçakmak ve Hürriyet mahallelerinin Yenibosna bölgeleri, Kocasinan, Siyavuşpaşa, Soğanlı, Şirinevler, Yenibosna, Zafer ve Bahçelievler olmak üzere 11 mahalleden oluşmaktadır. Bahçelievler’e bağlı bucak ve köy yoktur. 1950’li yıllara kadar bugün Bahçelievler ilçesinin bulunduğu bölgede Kocasinan ve Yenibosna köyleri vardı. Bahçelievler’in bulunduğu kesim, Bakırköy’ün O-1 karayolunun (eski E-5) kuzeyine doğru büyümesiyle oluşmuştur. Bahçelievler’in nüfusu da, komşu ilçelerinin nüfusu gibi, 60’lı yıllardan itibaren çok hızlı bir artış gösterdi. 1960 yılında 8.500 olan nüfus, 5 yıl sonra 1965 yılında 20.881’e çıktı. 1975 yılında ise Bahçelievler’in nüfusu 100 bini aşıyordu.

Bahçelievler ilçesi; İstanbul'un Avrupa yakasında 0-1 karayolunun (Eski E-5) kuzeyinde yer almaktadır. Batıda Küçükçekmece, güneyde Bakırköy, kuzeyde Bağcılar ve doğuda Güngören ilçeleriyle çevrilidir. İlçenin batısındaki sınırı Ayamama Deresi, doğusundaki sınırı ise Çırpıcı Deresi belirlemektedir. İlçe, denize doğru uzanan derelerin oluşturduğu vadi ve tepeler üzerinde yerleşmiştir. Batıdaki Almama Deresi arasında Yenibosna yerleşimi, Yenibosna Deresi ile Tavukçu Deresi arasında Kocasinan yerleşimi, Tavukçu Deresi ile doğudaki Çırpıcı Deresi arasında Bahçelievler yerleşimi yer almaktadır. İlçe toprakları 1674 hektarlık bir alanı kaplamaktadır. Tarihi yarımadaya ve Atatürk Hava Limanı'na olan yakınlığı nedeniyle gelişmeye çok uygun bir ilçedir.

Bugünkü Bahçelievler'in geçmişine bakıldığında, tarihi kalıntılardan, Bizans döneminde yerleşime başlandığı bölgedeki kalıntılardan anlaşılmaktadır. Osmanlı Döneminde ise Osmanlının ilk başkenti sayılan Edirne ile İstanbul arasındaki yol güzergahında bulunması nedeniyle sokak isimlerinden anlaşılacağı üzere örneğin Eski Edirne Yolu veya yol üzerinde rastlanan köprülerden Çobançeşme Ayamama Deresi üzerinde yapılan Mimar Sinan Köprüsü ve çeşme, Soğanlı'da bulunan halen yolun altında kalmış çeşme gibi kalıntılardan iki başkent ve Avrupa ile olan ilişkilerde önemli bir yer tuttuğu anlaşılmaktadır.

Osmanlı Dönemi'nde bu bölgenin ormanlarla kaplı olması, tarıma müsait olması nedeniyle avlanma ve mesire yerleri olarak kullanıldığı halen günümüze intikal eden çeşmelerden, Siyavuşpaşa Köşkü gibi kalıntılardan anlaşılmaktadır. 1917'den sonra bugünkü Bulgaristan, Yunanistan, Yugoslavya gibi ülkelerin Osmanlı yönetiminden çıkması sonucu o bölgelerde yaşayan Türk kökenli Osmanlı yurttaşlarının Türkiye'ye göçü nedeniyle ağırlıkta Yenibosna ve Kocasinan köylerine yerleştirilmiş. Tarım ve hayvancılık bu bölgenin yaşam kaynağı olmuştur.

İstanbul tarihinin eski dönemlerinden beri tarımsal niteliği az olan bir kenttir. Bahçelievler, Bizans ve Osmanlı dönemlerinde bir tarım alanı iken günümüzde bu özelliği tamamen kalmıştır.

Buna karşılık Bahçelievler'de sanayi tesisleri gittikçe artmaktadır. İlçede imalat sanayinde çalışanların oranı artmakta olup bu oranın yoğun olduğu yerler Çobançeşme ve Merkez Mahalleleridir. Diğer mahallelerde de imalata yönelik işyerleri mevcuttur.

İlçede özellikle Yenibosna ve Çobançeşme mahallelerinde yoğunluk kazanan gıda (Coca-cola, Pesi Cola, Ömür Yoğurt vb. ve Tekstil ) gibi Türkiye ve Dünya pazarına hizmet eden sanayi tesisleri ilçenin temel ekonomik yapısını oluşturmaktadır. Sanayinin birlikte geliştirdiği ticaret ve hizmetler sektörü de ilçe için aynı derecede önemlidir.

Tarihi ve Kültürel Zenginlikleri:
Havuzlu Köşk (Siyavuşpaşa Kasrı): Havuzlu Köşk (Çavuş Başı) Milli Egemenlik Parkının içinde bulunmaktadır. Yapılan ek ve değişikliklere karşın, köşkün genel görünüşü 16. Yüzyıl Osmanlı sivil mimarlığının tüm özelliklerini yansıtmaktadır. Günümüzde çocuk kitaplığı olarak değerlendirilmektedir. Adını 16. Yüzyılda Sultan III. Mehmet zamanında iki defa sadrazamlık yapmış olan Siyavuşpaşa‘dan almıştır.

Çobançeşme Köprüsü: Londra Asfaltı’nın Atatürk Hava Limanı Kavşağında yer alır Altı kemerli 38 metre uzunluğunda yontma taşlardan yapılmıştır. Doğu Roma İmparatorluğu dönemine ait bu köprü, suyu bol Ayamama Deresi üzerine kurulmuş iken şimdi suları çekilmiş kuru bir dere yatağı üzerinde durmaktadır.

Viran Saray (Viran Bosna): Yenibosna Merkez Mahallesinde Yenibosna İlköğretim Okulu’nun güneybatısında yer almaktadır. Şu anda tamamen viran olmuş, sarayın kalıntıları vardır. Yapılan incelemede Osmanlı Dönemine ait olan saray, bugünkü Yugoslavya’da bulunan Bosna kentinden ismini almıştır. Önceleri Saray Bosna iken saldırı sonucu yıkıldıktan sonra Viran Bosna adını almıştır.

Bahçelievler Belediyesi:
Belediye Başkanı: Osman Develioğlu
Adres: Barbaros Cad. Bahçelievler İstanbul
Telefon: 0212 484 38 00 pbx
Faks: 0212 441 94 84
Web Site: www.bahcelievler.bel.tr
E-mail: bilgi@bahcelievler.bel.tr

Bahçelievler Kaymakamlığı:
Kaymakam: Şevket Cinbir
Adres: Saray Cad. No:1 Bahçelievler İstanbul
Telefon: 0212 442 15 17
Faks: 0212 442 17 17
Web Site: www.bahcelievler.gov.tr
Email: info@bahcelievler.gov.tr

E-Bülten Kayıt

Güncel kampanyalardan haberdar olmak için bültenimize hemen abone olun.