• netpaktemizlikhizmetleri@gmail.com

Anasayfa / İstanbul

Beykoz Temizlik Şirketi

Beykoz Temizlik Şirketi

Beykoz'da da hizmet veren firmamız bünyesinde bir çok uzman kadro ve hizmet kalitesini benimsemiş personeller bulundurmaktadır.
Netpak Temizlik Şirketi İhtiyaçlarınıza yönelik çözümler üretiyor.

Aradığınız taktirde temizlik işlemleriniz için bilgi alabilirsiniz. Bu sayede işleriniz kolaylaşmış olmakla birlikte temizliğin tadını çıkarabilirsiniz.

Dış Cephe Cam Hizmeti
Camlar, zamanla el izleri, tozlar kaparak gün geçtikçe daha fazla batar. Bireyler bundan hoşnut olmadığı için cam temizliği yaparken risk alır ve pencerelere çıkarak çok tehlikeli davranışlar sergiler. Sıkı sıkıya tutunmak, bir emniyet olmamakla birlikte sürekli hareket eden pencere gibi detaylar ile her ne kadar kaza ihtimali göz önünde bulundurulmasa dahi kazanın yaşanma ihtimali yüksektir.

Birinci kattan düşmek bile kalıcı sakatlığa sebep olabileceği için bu tür riskli eylemlere kalkışmamak yerinde olacaktır.
Denge kaybedildiğinde hijyen isteği canla ödenme noktasına gelebilir. Nitekim pencerenin dış cephesinde ulaşılamayan yerlere ulaşmak için pencereden sarkmaya çalışmak büyük bir tehlike arzeder.

•Evde bulunan çocukların görmesi ve denemeye kalkması
•Camın normalden geniş ve büyük olması
•Ufak detayların dahi zorlanarakta olsa temizlenmeye çalışılması gibi durumlarla karşılaşabiliriz

Kolay ve iyi bir temizlik için  Beykoz da Netpak var!

 

Nüfus: 241.833
Nüfus Yoğunluğu: 1010,92 kişi/km2
Yüzölçümü: 239,22 km2
Mahalle Sayısı: 25
Köy Sayısı: 21
Koordinatlar: 41°09'55, 29°11'04

Beykoz Boğaziçi'nin kuzey kesiminde Anadolu yakasında Küçüksu deresi ile Anadolu Kavağı arasında yer alan; merkeziyle olduğu kadar çevre köyleri, ormanları ve korularıyla da ünlü bir yerleşim yeridir. Doğusunda Şile batısında İstanbul Boğazı Kuzeyinde Karadeniz, Güneyinde Üsküdar, Ümraniye, Kartal ve Sultanbeyli ilçeleri bulunur. Beykoz ilçesi eskiden Üsküdar'a bağlı bir yerleşim yeriydi. Cumhuriyet döneminde Üsküdar ilçesinden ayrılarak, ayrı bir ilçe olmuştur.

Beykoz Tarihi
İstanbul’un incisi Beykoz çok uzun bir tarihsel geçmişe sırtını dayamaktadır. Beykoz’un tarihine ilişkin olarak bilinen en eski tarih M.Ö. 700’lerdir. Bu dönemde deniz yoluyla gelip Beykoz’u kendilerine yurt edinen Traklar, Beykoz’da yerleştiği bilinen ilk halk olarak karşımıza çıkar. Traklar Beykoz’a geldiklerinde, kralları Amikos’un ismine binaen, buraya “Amikos” adını vermişlerdir. Amikos, Beykoz’un bilinen en eski adıdır.

M.S. 395 yılında Roma İmparatoru Büyük Teodosyus imparatorluğu, Doğu Roma İmparatorluğu (Bizans) ve Batı Roma İmparatorluğu olarak ikiye bölene dek Roma İmparatorluğu sınırları içerisinde yer alan Beykoz, bu tarihten itibaren Bizans İmparatorluğunun egemenliği altına girer.

İstanbul’un Fatih Sultan Mehmed tarafından fethinden 51 yıl önce, Beykoz (Amikos) Yıldırım Bayezid tarafından Osmanlı İmparatorluğu’nun sınırları içerisine dahil edilir. Muhteşem dereleri, birbirinden güzel mesire yerleri, bereketli toprakları, cömert denizi ve aynı zamanda geniş bir av sahası da olan yemyeşil ormanlarıyla bir masal kentini andıran Beykoz, Osmanlı Devleti tarihinde önemli bir yere sahiptir. Av alanlarının uygunluğu münasebetiyle Osmanlı yönetici sınıfının gözde mekanlarından birisi olmuştur Beykoz. Padişah başta olmak üzere avın kendileri için bir tutku olduğu saray erkanı, Osmanlı’nın son dönemlerine dek Beykoz’u kendilerine mesken tutmuşlardır.

Tarihi ve Turistik Mekanları:

Yalıköy: İstanbul Boğazı’nın Anadolu yakasında bulunan Beykoz şehri bir koy etrafına kurulmuştur.

Beykoz Merkez: Beykoz Merkez mahallesi Yalıköy mahallesinin hemen yanıbaşında yer alır. Beykoz Merkez mahallesi tarih boyunca oldukça zengin bir etnik ve kültürel yapıya sahip olmuştur.

Anadoluhisarı: Beykoz sınırları içerisinde yer alan Anadoluhisarı semti Boğaziçi’nin Anadolu yakasındaki bir başka İstanbul incisidir.

Kanlıca: Kanlıca, her İstanbullunun zihninde şu ya da bu biçimde, en fazla da meşhur yoğurduyla yer etmiştir.

Çubuklu: Beykoz’un güzel mahalleleri arasında sayılması gereken bir diğer semt de Çubuklu’dur.

Paşabahçe: Beykoz’un güneydoğusunda, Çubuklu’nun alt yanında yer alan Paşabahçe, ilçemizin bir başka güzel mahallesidir.

Anadolukavağı: İsmini yöresindeki devasa boyutlu ağaçlardan aldığı söylenilen Anadolukavağı, kendine özgü doğasını korumayı başarabilmiş, tarihsel zenginliklerle kuşanmış bir Beykoz yakutudur.

Beykoz’un Köyleri: Beykoz biribirinden muhteşem köylerden müteşekkil bir yerleşim birimidir.

Poyrazköy - Polonezköy: Poyrazköy, Beykoz ilçesinin en meşhur köylerinden birisidir. Tipik bir balıkçı köyü olan Poyrazköy turistlerin de uğrak yeridir.

Beykoz Belediyesi:
Belediye Başkanı: Yücel Çelikbilek (AKP)
Adres: Gümüşsuyu Mahallesi Kelle İbrahim Cad. No:43 34820 Beykoz İstanbul
Telefon: 0216 322 25 04
Faks: 0216 331 05 23
Web Site: www.beykoz.bel.tr
E-mail: beykoz-bld@beykoz.bel.tr

Beykoz Kaymakamlığı
Kaymakam: Aydın Ergün
Adres: Hükümet Konağı Beykoz İstanbul
Telefon: 0216 322 14 20
Faks: 0216 322 14 16
Web Site: www.beykoz.gov.tr
E-mail: beykoz@beykoz.gov.tr

E-Bülten Kayıt

Güncel kampanyalardan haberdar olmak için bültenimize hemen abone olun.